picto

Często zadawane pytania

Zebraliśmy i odpowiedzieliśmy na pytania, z którymi w trakcie naszej pracy zetknęliśmy się najczęściej. Jeżeli chcesz zadać pytanie, na które odpowiedzi nie możesz tu znaleźć, zwróć się do nas! Nasza Obsługa Klienta odpowie na każde pytanie.
picto drzewo Oxytree
image
picto drzewo Oxytree
Czy istnieje zagrożenie nadmiernego rozrostu Oxytree?
W przypadku Oxytree nie ma zagrożenia nadmiernego rozprzestrzeniania się, gdyż ten rodzaj drzewa jest rozmnażany wyłącznie w laboratorium. Dzięki temu, rozmnażanie jest całkowicie kontrolowane i nie zagraża miejscowemu ekosystemowi.
Jak to możliwe, iż Oxytree (drzewo powstałe w laboratorium) ochroni rodzime drzewa?
W przypadku wykorzystywania do celów gospodarczych, Oxytree jest znacznie korzystniejsze niż rodzime drzewa, gdyż rośnie w niezwykle szybkim tempie i wielokrotnie odrasta ponownie. Dzięki temu w ciągu 20 lat daje około 4 razy więcej wysokiej jakości drewna, takiego jak drzewa rodzime. Z tego właśnie względu, z ekonomicznego punktu widzenia Oxytree jest lepszym wyborem niż eksploatacja rodzimych drzew.
Jeszcze nie słyszałem/am o Oxytree. Co to jest za drzewo?
Oxytree (oficjalna nazwa Paulownia clon in Vitro 112®) to drzewo liściaste o szybkim wzroście, które powstało w laboratorium ze skrzyżowania odmian Paulowni, dlatego często mylone jest z Paulownią omszoną bądź innymi rodzajami Paulowni(np., paulownia tomentosa, shangtong, itd).
Jaka jest wysokość dorosłego drzewa Oxytree?
Na początku okresu wzrostu, Oxytree głównie koncentruje swoją energię na wzmocnieniu systemu korzeniowego (korzeń dojrzałej rośliny może osiągnąć nawet 9 metrów). Wysokość drzewa w okresie pełnej dojrzałości (dokładniej w 6 roku) osiąga nawet 16-20 metrów.
Jaka jest gwarancja na to, że Oxytree urośnie i można eksploatować z niego odpowiednią ilość drewna?
Oxytree to zasadniczo wytrzymała roślina, ale mimo to, my również przykładamy wielką wagę do stworzenia idealnego środowiska dla Oxytree. Już przed sadzeniem, dokładamy wszelkich starań, aby wybrać odpowiedni obszar oraz starannie przygotować glebę – jest to jeden z filarów pięknie rozwijających się plantacji. Nasz wykwalifikowany, doświadczony personel regularnie monitoruje plantacje, wzrost i rozwój drzew, a także przez cały czas dbamy o dostarczanie wody i składników odżywczych.